Kaip numesti svorio
Ketvirtadienis 14 Lapkritis 2024
mitybos planai
asliekna

Kaip pašalinti inkštirus?

Realiame gyvenime tikriausiai kiekvienas susiduria su kokiomis nors odos problemomis ir, žinoma, bando jas įveikti. Viena iš labiausiai paplitusių veido odos problemų yra vadinamieji „juodi taškeliai“. Atsirasti jų gali kiekvienam. Viskas priklauso nuo amžiaus, lyties ir odos tipo. Juodų taškų (kitaip – komedonų, inkštirų) atsiranda dėl užsikimšusių riebalinių liaukų. Tada susiformuoja maždaug 2 mm skersmens baltos viršūnėlės – tai ne kas kita, kaip susikaupę odos riebalai. Daugeliui kyla klausimas: kaip jų atsikratyti, kad nebūtų jokių nepageidaujamų pasekmių?

Inkštirų atsiradimo priežastys

Pagrindinė juodų taškelių atsiradimo priežastis yra patekę ant odos nešvarumai, dulkės. Jeigu riebalinės liaukos latakėlis užsikemša, dulkelė tarytum užrakinama. Užsivėrusi pora neleidžia jai pasišalinti, todėl oda atrodo nelabai gražiai – matyti balti spuogeliai su juodu viduriuku. Paprastai jų iškyla problemiškiausiose vietose, kur oda būna riebiausia – ant kaktos, smakro ir nosies. Kovoti su šiais taškeliais yra būtina, nes jie tikrai labai gadina odos išvaizdą.

Kita inkštirų atsiradimo priežastis – netaisyklinga mityba. Jeigu valgai daug aštraus, riebaus arba saldaus maisto, vartoji alkoholį, nesistebėk, kad užsikemša poros ir susidaro komedonai.

Įtrauk į savo racioną žuvies (joje yra odai būtinų riebalų ir aliejų), taip pat grūdinių kultūrų, šviežių vaisių ir daržovių, turinčių daug vitamino A (jis būtinas sveikai ir gražiai odai). Labai naudingi riešutai (vitamino E šaltinis). Prieš miegą išgerk stiklinę kefyro – rūgštaus pieno produktai apgyvendina žarnyne gerąsias bakterijas, teigiamai veikiančias virškinimą. Skaityti plačiau, kaip išvalyti žarnyną>>

kaip atsikratyti inkstiruProfilaktika

Svarbu ne tik atsikratyti juodų taškelių, bet ir neleisti jiems atsirasti (juk dažniausiai problemos išvengti lengviau, negu ją įveikti). Sistemiškai ir reguliariai valyk odą, neik miegoti su makiažu. Skaityti plačiau, kaip pasidaryti tobulą makiažą>> Kad ir kokia būtum pavargusi po darbo dienos, prieš miegą atlik vieną kitą procedūrą. Nuvalyk makiažą valomuoju pieneliu arba specialiu skysčiu, nuplauk likučius ir kitus nešvarumus tavo odos tipui tinkančia priemone. Po prausimosi patepk odą losjonu, sutraukiančiu odos poras, ir maitinamuoju kremu. Ryte valyti odą taip pat labai svarbu – per naktį ji užsiteršia, nes vyksta intensyvūs medžiagų apykaitos procesai, oda atsinaujina, todėl išsiskiria daugiau riebalų, pasišalina apmirusios ląstelės.

Keletą kartų per savaitę reikėtų gilesnio valymo. Patartina daryti valomąsias kaukes ir naudoti veido šveitiklius. Atmink: abrazyviosios dalelės turi būti gana smulkios, kad nepažeistų odos. Nerekomenduojama naudoti šveitiklių, jeigu oda spuoguota arba prasidėjo uždegimas – tai gali lemti infekcijos išplitimą.

Labai gerai valo kosmetinio molio kaukės. Sumaišyk miltelius su šiltu vandeniu, kad išeitų grietinės tirštumo košelė, ir palaikyk ją ant veido 10–15 minučių. Nusiprausk šiltu vandeniu. Po kelių tokių procedūrų veido oda taps pastebimai švaresnė.

Rizikingas, bet efektyvus metodas

Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas atsikratyti inkštirų – veido garinimas ir spuogų spaudymas. Tiesa, šis metodas turi šiokių tokių trūkumų: pirma – jeigu procedūra atliekama netinkamai (nesteriliai), situaciją galima smarkiai pabloginti: infekcija pateks į žaizdelę ir vietoj juodo vos pastebimo taškelio liks labai krintantis į akis spuogas arba žaizda. Be to, infekcija gali išplisti po visą kūną. Antra – visa tai gana skausminga. Jeigu vis dėlto nusprendei, kad taškelius šalinsi būtent taip, turėsi laikytis kelių taisyklių.

Pirmiausia veidą reikia pagarinti. Įpilk į puodą vandens ir šiek tiek pavirk. Gali įberti kokių nors vaistažolių (pavyzdžiui, ramunėlių – jos slopina uždegimus). Nuvalytas veidas palenkiamas virš garų, galva uždengiama rankšluosčiu, sėdima taip apie 10 minučių.

Neprikišk veido per arti vandens, kad nenusidegintum. Po to reikia gerai paruošti rankas procedūrai: kruopščiai nuplauti jas vandeniu su muilu ir dezinfekuoti. Svarbu, kad nagai būtų idealiai švarūs. Dar geriau smilius apvynioti sterilia servetėle. Atsargiai spausk taškelį iš abiejų šonų. Jeigu oda pagarinta gerai, nešvarumai turėtų lengvai pasišalinti. Jeigu nepasisekė, persistengti nereikia – taip tik sudirginsi odą. Sugrįžk prie taškelio kitą kartą. Bet kuriuo atveju, vienos procedūros pašalinti visus juodus taškelius tau neužteks.

Po to, kai baigsi spaudyti, poras reikia sutraukti. Patrink odą toniku arba losjonu ir pasidaryk molio kaukę. Poras gerai sutraukia ir odos trynimas ledo kubeliu. Svarbu atminti, kad tokias valomąsias procedūras galima atlikti ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Kaukės

Paprastai kaukių poveikio tenka palaukti ilgiau, tačiau jis būna švelnesnis, ant odos nelieka smulkių žaizdelių ir randelių. Kaukę reikia tepti ant gerai nuvalytos odos. Naudok tik šviežius komponentus – poveikis bus geresnis.

Puiki priemonė, padedanti įveikti juodus taškus – smulkios druskos ir sodos mišinys. Tau reikės prausimosi gelio putų, šaukšto sodos ir tokio pat kiekio smulkios druskos. Užtepk masę vatos diskeliu ar tamponu ant drėgnos odos, ten, kur yra juodų taškų, ir palik 5 minutėms. Neišsigąsk, jei pajusi lengvą badymą ar deginimą. Nuplauk kaukę šiltu vandeniu ir pasitepk drėkinamuoju kremu. Kaukės poveikis tiesiog nuostabus – poros giliai išvalomos, o juodų taškų pastebimai sumažėja. Vis dėlto jos daryti negalima, jeigu oda spuoguota arba yra uždegimų – skaudės, be to, oda gali sudirgti dar labiau. Paprastai ji daroma kartą per savaitę. Jeigu oda labai sausa, galima į masę įmaišyti šiek tiek kremo.

Kovoje su inkštirais gelbsti ir kefyras. Tokia kaukė puikiai tiks toms, kurios tingi arba labai neturi laiko – tereikia nusiprausti vandens vonelėje pašildytu kefyru ir palikti jį ant odos 5 minutėms. Jame yra rūgščių, tirpdančių odos riebalus, todėl poros giliai išvalomos iš vidaus.

Ištirpinti juodus taškelius galima patrynus juos vandens, glicerino ir citrinos sulčių mišiniu. Sumaišyk lygiomis dalimis gliceriną ir sultis, į pilk šaukštą švaraus vandens ir patepk veidą.

Gali išmėginti ir baltymų kaukę. Sumaišyk vieno kiaušinio baltymą su šaukštu cukraus (šis turi visiškai ištirpti). Padalink mišinį į dvi dalis. Pusę gautos masės užtepk ant odos ir palauk, kol ji išdžius, o po to sutepk stuksendama pirštais visą likusią kaukę. Daryk taip tol, kol masė nebelips prie pirštų. Po kaukės nepamiršk pasitepti drėkinamuoju kremu. Procedūrą atlik kartą ar du per savaitę.

Labai gaila, tačiau atsikratyti juodų taškelių per vieną dieną nepavyks net ir naudojant pačias brangiausias priemones. Nenusimink, jeigu po pirmosios procedūros nematysi rezultatų. Jeigu prižiūrėsi odą reguliariai ir kompleksiškai, pokyčiai tikrai nudžiugins, ir tavo oda pagaliau taps švari, lygi, graži ir aksominė.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Lankytojų komentarai
lieknetisveika 2017-09-29
Netinkamas komentaras
Kraunasi

Labai aktualus straipsnis, kuriame atradau nemažai naudingos informacijos. Mane <a href=" alt="spuogai ant veido">spuogai ant veido</a> kankina jau nuo paauglystės. Ko tik nesu išbandžiusi, ir kaukių, ir įvairių veido šveitiklių. Labai daug esu girdėjusi apie sodos kaukę ir molio. Šiame straipsnyje taip pat paminėta molio kaukė. Manau, būtinai ją išbandysiu, galbūt ji galės padėti ir sumažinti spuogus ant veido, kurie tikrai įgriso.

Parašykite komentarą