Lieknėjimo procesas nėra trumpas ar vienadienis. Vaikymasis greito efekto mažai duos naudos. Juk ilgą laiką kaupti riebalai negali išnykti per savaitę. Nėra nei stebuklingų dietų, nei kapsulių, nei mechaninių prietaisų. Be to, kur kas svarbiau yra ne sulieknėti, bet išlaikyti numestą svorį. Greitai numesti kilogramai atauga su kaupu. Taip atsitinka todėl, kad organizmas bus nualintas, išvargintas ir atsistatymo laikotarpiu pareikalaus dar daugiau kalorijų. Trokštančioms ilgalaikio rezultato svarbu kūno linijas dailinti ne alinančių dietų pagalba, o subalansavus mitybą bei nuolatos sportuojant.
Svorio mažinimo etapai
• Užsibrėžkite konkretų tikslą. Susikurkite tobulą bei trokštamą savo atvaizdą. Galite sukonkretinti savo tikslą skaičiais, pvz., sulieknėti iki 60 kg.
• Paskirkite laiko kasdieninei fizinei veiklai. Galite daryti mankštą namie, lankytis sporto salėje, daryti pratimus lauke ir t.t. Stenkitės kuo daugiau judėti.
• Tinkama mityba. Valgykite sveiką maistą, ne didelėmis porcijomis. Tam, kad atsikratytumėte nereikalingų kilogramų ir išlaikytumėte idealų kūno svorį, reikia labai įsigilinti ir suprasti, ką valgote.
Kas trukdo maitintis teisingai?
• Persivalgymas vakarais. Tai vienas iš didžiausių svorio kontrolės priešų. Jeigu dalį maisto kiekį, kurį suvalgome vakarienės metu, perkeltumėte į pirmąją dienos pusę (pusryčiams ar pietums), tuomet svoris pradėtų mažėti.
• Disciplinos trukumas. Planuokite ir kontroliuokite savo mitybą. Dažnai maistą valgome neatsižvelgiant nei į laiką, nei į kiekį. Jei sukontroliuosite savo mitybą, sukontroliuosite ir svorį. Nusistatykite valgymo tvarkaraštį, pvz., 7 val. – pusryčiai, 10 val. – užkandis, 12 val. – pietūs, 15 val. – pavakariai, 19 val. – vakarienė. Taip vakare nepersivalgysite, nes paprasčiausiai atėjus vakarienės metui nejausite didelio alkio. Po kurio laiko skrandžio talpa sumažės ir apetitas bus sutramdytas.
• Atsitiktinis maisto pasirinkimas. Dažnai valgome tai, ką randame šaldytuve. O ten galima rasti visai netinkamų produktų sveikai mitybai. Prieš išsiruošę į maisto prekių parduotuvę, susiplanuokite savo pirkinius, apsvarstykite ką valgysite ir gaminsite per ateinančias dienas.
• Įsiklausykite į savo organizmo poreikius. Mūsų organizmas dažniausiai pakužda, ko jam trūksta. Tik ne visada mokame iššifruoti jo poreikius. Pvz., jei moteris skundžiasi padidėjusiu potraukiu saldumynams, ypač šokoladui, gali būti baltymų trūkumo požymis. O jei sportuojanti moteris, suvartojanti nemažai baltyminio maisto, skundžiasi tuo pačiu, jos mityboje gali būti pastebima angliavandenių stoka.
Svorio kontrolė
Jei metant svorį jis nemažėja 1 – 2 sav., tačiau jaučiatės žvaliai ir energingai, valgote 4 kartus per dieną, nepersivalgote vakarais – viskas gerai, po kurio laiko svoris tikrai pasikeis. Optimalus svorio mažėjimas – 0,5 – 0,7 kg per savaitę. Toks svorio kitimas nesukels organizmo pasipriešinimo, tai jis priims kaip natūralų reiškinį.
Tačiau jeigu žmogaus pradinis svoris nėra didelis, o laikantis dietos jis krenta 1 kg ir daugiau, reikėtų išsiaiškinti, kieno sąskaita svoris mažėja (riebalų, raumenų ar vandens). Greitai tirpstant kilogramams, galima spęsti, kad žmogus valgo nepakankamai ir dėl to mažėja raumenų masė. Nesivaikykite greito rezultato, nes raumenų sunykimas yra negrįžtamas reiškinys. Tegul svoris mažėja lėtai, bet sveikai.
Sumažėjusį svorį reikia kontroliuoti. Jei svoris svyruos ne didesne 3 – 5 proc. amplitude du metus, vadinasi, jūs pasiekėte užsibrėžtą tikslą. Kūno masė stabilizavosi, atsinaujino ir pasikeitė organizmo ląstelės, todėl organizmui bus nelengva vėl pradėti kaupti riebalus ir grįžti prie pradinio svorio.
Žinoma, jei vėl valgysite be saiko, mažai judėsite, po kurio laiko svoris vėl padidės. Tad negrįžkite prie netinkamų įpročių, kad triūsas ir pastangos lieknėjant nenueitų veltui.
Šaltinis: mama.lt