Celiulitas, dažnai vadinamas „apelsino žievelės“ efektu, nėra vien odos problema – jis neigiamai veikia gyvenimo kokybę, mažina pasitikėjimą savimi. Celiulito turinčios moterys vengia apsinuoginti paplūdimiuose, pirčių kompleksuose, vandens pramogų parkuose… Tai riboja laisvalaikio leidimo pasirinkimą, net aprangos derinius, kadangi moterys jaučiasi nepatenkintos savo išvaizda, junta diskomfortą. „Anticeliulitiniai masažai“ – šį žodžių junginį dažnai galime pamatyti reklamose, leidiniuose, internete, iškabose prie masažo ir SPA paslaugų salonų… Turinčioms šią odos problemą dažnai kirba mintis: „Ar verta išbandyti?“
Celiulitas: kas tai yra ir kokios atsiradimo priežastys?
Celiulitas apibūdinamas kaip struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, sutrikdantys limfos atitekėjimą bei mikrocirkuliaciją. Nors gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, kur yra riebalų, dažniausiai matomas ant šlaunų, sėdmenų, juosmens, krūtų, rankų viršutinėje dalyje.
Kodėl celiulitas atsiranda ir progresuoja, galimų priežasčių nemažai: tam įtakos gali turėti pasyvus gyvenimo būdas, netinkama mityba, pavyzdžiui, per riebus maistas, taip pat nuolat patiriamas stresas ir įtampa, dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas, skydliaukės sutrikimai, antsvoris, medžiagų apykaitos, kraujotakos riebaliniame audinyje sutrikimai, druskų ir vandens disbalansas, žinoma, ir paveldimumas bei daug kitų priežasčių. Bet… geroji žinia – celiulito atsikratyti tikrai įmanoma. Aktyvus gyvenimo būdo, sveika mityba ir anticeliulitiniai masažai bus puikus derinys kovoje su šiuo priešu.
Kas yra anticeliulitiniai masažai?
Masažai celiulitui gydyti vertinami dvejopai: palankiai arba skeptiškai. Dažniausiai pastarosios pozicijos laikosi moterys, nebandžiusios šių procedūrų. Bet dažnai kieno nors paskatintos ir leidusios savo odai pasilepinti anticeliulitiniu masažu, daugelis perbėga į kitą barikadų pusę.
Anticeliulitiniai masažai skirti visiškai arba iki minimumo sumažinti poodinio sluoksnio nelygumus. Masažai celiulitui gydyti atliekami darant specifinius masažo judesius, kuriais suskaidomos riebalinės medžiagos, o celiulitas efektyviai šalinamas. Tai neskausminga, diskomforto nekelianti procedūra. Anaiptol, tiek jos metu, tiek jau mėgaujantis rezultatu moterį lydi tik pačios geriausios emocijos. Masažo metu oda šildoma, aktyvinama kraujotaka, skatinama medžiagų apykaita, oda lyginama ir stangrinama. Maža to, masažuojamieji judesiai atlieka ir daugiau funkciją, pavyzdžiui, aktyvina limfą, reguliuoja skysčių cirkuliaciją organizme.
Anticeliulitinio masažo nauda
Nereikia nė sakyti, kad esminis anticeliulitinio masažo privalumas yra riebalų deginimas probleminėse odos srityse. Bet masažai nuo celiulito neapsiriboja vien šia – kad ir labai didele – nauda. Jie taip pat efektyviai normalizuoja visos limfinės sistemos darbą – o būtent pastarosios veiklos sutikimai yra įvardijami prie dažniausių celiulito atsiradimo priežasčių. Mažinant celiulitą, mažėja ir probleminių kūno vietų apimtys, o tai lemia ir svorio sumažėjimą – tai bus tarytum pridėtinė vertė. Anticeliulitiniai masažai dažnai priskiriami prie organizmo valymo būdų, kadangi jų metu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos. Po profesionalaus anticeliulitinių masažų kurso džiaugsitės lygesne ir stangresne oda.
Tiesa, geriausią rezultatą pasieksite, jei masažus derinsite su tinkama mityba ir aktyviu laisvalaikiu.
Anticeliulitinis masažas: dovana sau ar brangiam žmogui
Jei turite celiulito, padovanokite sau išeitį – anticeliulitinių masažų kursą, po kurio ne tik grožėsitės gerokai lygesne ir stangresne savo oda, bet ir jausite didesnį pasitikėjimą savimi. Maža to, šie masažai gali tapti puikia dovana mamai, sesei, draugei.