Kaip numesti svorio
Antradienis 19 Lapkritis 2024
mitybos planai
asliekna

Kūno masės indekso skaičiuoklė

kuno mases indekso skaiciuokle

Vertinat kūno masę, KMI netinka šioms asmenų grupėms:

  • Augantiems vaikams
  • Senyvo amžiaus žmonėms, kuriems neįmanoma tiksliai išmatuoti ūgio
  • Sportininkams ir asmenims, kurių labai išvystyti raumenys
  • Nėščioms moterims

 

Dieninė kalorijų vartojimo norma

[insert_php] include(‘wp-content/themes/kaipnumestisvorio/bmi_calc.php’); [/insert_php]

 

KLASIFIKACIJA [KG/M] SUSIRGIMO RIZIKA
Liesi Mažiau nei 18,5 Padidėjusi rizika susirgti kitomis, ne antsvoriu susijusiomis ligomis
Normali kūno masė 18,5 – 24,9 Nėra
Antsvoris 25,0 – 29,9 Padidėjusi
I° nutukimas 30,0 – 34,9 Vidutiniška
II° nutukimas 35,0 – 39,9 Didelė
III° nutukimas Daugiau nei 40 Labai didelė

Kodėl svarbu žinoti savo KMI?

Kaip jau minėjome, Kūno Masės Indeksas yra tik apytikslis skaičius kuris leidžia gauti pirminį įsivertinimą apie savo ūgio ir svorio balansą ir sužinoti kurioje spektro pusėje jūs esate – t.y ar turite antsvorio, esate nutukę, normalaus svorio ar sveriate per mažai.

Sužinodami savo KMI galėsite nuspręsti kaip jums reikia elgtis toliau siekiant idealaus svorio. Jokiu būdu nerekomenduojama imtis drastiškų veiksmų keisti savo mitybos balansą ir dietą vien tiktai sužinojus savo indeksą. Mūsų svetainės KMI skaičiuokle gali naudotis tiek vyrai, tiek moterys – t.y bet kokio amžiaus suaugusieji norintys sužinoti savo svorio ir ūgio balanso indeksą.

Anot Pasaulio Sveikatos Organizacijos (WHO), sužinojus savo KMI duomenis, reikia elgtis atitinkamai:

  • Esant per mažam svoriui (KMI<18,5) – kreiptis į mitybos specialistus ir sužinoti kaip saugiai ir sveikai priaugti raumenų masės bei svorio.
  • Esant normaliam svoriui (KMI nuo 18,5 iki 24,9) – laikytis sveikos mitybos principų bei būti aktyviems, tam, kad išlaikyti kūno svorį šiame balanse.
  • Esant antsvoriui (KMI nuo 25 iki 29,9) – sumažinti reguliariai vartojimų kalorijų kiekį, bei būti labiau fiziškai aktyviam, tam, kad sumažinti kūno masės indeksą iki normos.
  • Esant nutukimui (KMI virš 30) – taip pat kreiptis į mitybos specialistą rimtai konsultacijai, kuris padėtų susidaryti tinkamą mitybos planą ir imtis kitų efektyvių metodų nereikalingam svoriui sumažinti.

Vėl gi pasikartosime, KMI – tik pirminis indikatorius apie jūsų svorį. Jokiu būdu nesiimkite radikalių pokyčių savo mityboje savarankiškai, siekiant numesti ar priiaugti svorio. Laikantis dietos kuri nėra priderinta prie jūsų skonio ir valgymo įpročių, reikšmingų rezultatų jūs nepasieksite, o blogiausiu atveju – tiesiog pakenksite savo sveikatai.

Nesidrovėkite ir kreipkitės į mitybos specialistą kuris atsakytų į jūsų visus rūpimus klausimus bei padėtų pasirengti tokį planą kuris bus efektyvus JUMS. Tokiu būdu, pasieksite savo idealų svorį.

Kas yra KMI

Kūno masės indeksas (KMI) – tai kūno masės ir ūgio santykis. KMI apskaičiavimui, jums reikės dviejų matmenų: svorio ir ūgio. Svoris kilogramais (kg) padalijamas iš ūgio metrais (m), pakelto kvadratu. Atlikę šį skaičiavimą gausite KMI skaičių, kuris lyginamas su nustatytais KMI standartais, pasitelkiant 20–29 metų žmonių duomenis, nes tokio amžiaus žmonės statistiškai turi mažiausiai kūno riebalų. Šitaip nustatoma: žmogaus kūno svoris nepakankamas, vidutinis ar per didelis.

KMI skaičiuoklė – tai skaičiuoklė kuri labai paprastai, padės susidaryti apytikslį orientyrą apie jūsų svorio balansą atsižvelgus į jūsų ūgį ir svorį. Žinoma, egzistuoja ir kitokių KMI skaičiuoklių kur kartu atsižvelgiama į žmogaus amžių ir lytį.

Kadangi vyrai įprastai būna didesnio ūgio, nei moterys, jiems didesnis svoris tipiškai bus visiškai normalus. Moteriai toks pats svori gali reikšti ir antsvorį ir t.t.

Kitas dalykas kuris svarbus KMI skaičiuoklės duomenims – žmogaus amžius. Pabrėšime, jog bendroji KMI skaičiuoklė NEGALI būti naudojama vaikų Kūno Masės Indeksui apskaičiuoti.

Augant vaikams, nuolatos keičiasi kūne esantis riebalų kiekis, todėl norint nustatyti tikslų KMI, vaiko amžius yra itin svarbu. Kitas dalykas, galioja lyties skirtumai tarp berniukų ir mergaičių. Taigi, nors KMI skaičiavimo principas toks pats kaip ir suaugusiems, skiriasi kaip yra interpretuojami gauti KMI duomenys.

Galiausiai, verta paminėti, jog KMI indeksas – tik sąlyginis faktorius vertinant savo sveikatos būklę. Čia nėra atskirai įvertinami jūsų raumens ir riebalų masės santykiai ir kiti papildomi faktoriai jūsų idealiam svoriui. Norint sužinoti ko tiksliai jums reikia dietos atžvilgiu, būtina kreiptis į šios srities specialistą. Tokiu būdu gausite tikslų jūsų svorio įvertinimą.

Antsvoris ir nutukimas. Kokia rizika ir kaip siekti normalaus mitybos balanso?

Tarkime jūsų ūgis – 180cm, o svoris 90kg. Jūsų KMI tokiu atveju bus 27,8. Jei nesate intensyviai sportuojantys ir auginantys raumenis, toks rodiklis (viršijantis 25) įprastai reikš turimą anstvorį. Šiuo atveju reikia keisti savo mitybos įpročius, stengtis maitintis sveikai ir visa verčiai bei užsiimti didesniu kiekiu fizinės veiklos (pvz. sportuoti). Pamažu, pasieksite norimą svorį.

Na, o jei jūsų KMI viršija 30 – tai reikš jau ne antsvorį o nutukimą. Tokiu atveju neužteks laikytis dietos savarankiškai, būtina kreiptis į mitybos specialistą kuris geriausiai žinos ką jums parinkti ir padės pasiekti sveiką svorio balansą. Tik dietologo pagalba galėsite gydyti nutukimo problemą.

Kokia sveikatos rizika esant antsvoriui ir nutukimui?

Esant per dideliam svoriui, daugiausiai yra rizikuojama kraujagyslių ir širdies susirgimais. Antrojo tipo cukrinis diabetas, lėtinės ligos ar net vėžiniai susirgimai yra pakankamai dažnas sveikatos negalavimas. Vienas veiksnių dėl ko antsvoris ir nutukimas kelią tokią riziką mūsų sveikatai – tai perteklinis riebalų sluoksnis organizme.

Kuomet mūsų fizinis aktyvumas yra mažas, o suvalgomo maisto kiekis yra didžiulis, organizmas nesugeba sunaudoti visos iš maisto gaunamos energijos. Tai lemia tai, jog mūsų kūnas pradeda kaupti perteklines energijos atsargas.

Jei jau kažkada esate domėjęsi mitybos balansu ir dietomis, ko gero žinote, jog kiekvienos dietos principas yra tas pats – sudeginti daugiau energijos nei gaunate iš valgomo maisto. Tokiu būdu yra kovojama tiek su anstovriu, tiek su nutukimu.

Mitybos balansas. Kokių principų laikytis?

Norint atsikratyti antsvorio, vienas kertinių principų yra tinkamas savo mitybos subalansavimas. Pagerinus savo kasdienę dietą jūs atskratysite nereikalingų kilogramų palaipsniui ir saugiu tempu, nekeldami rizikos savo sveikatai.

Paprastai tariant, subalansuota dieta – tai pagal jūsų lytį, svorį, amžių, ūgį bei fizinį aktyvumą pritaikyta mityba padedanti lieknėti ir palaikyti medžiagų pakankamumą organizme. Visi mes skirtingi, todėl ir turime valgyti skirtingai.

Nemažai žmonių, neturėdami kantrybės ir norėdami greitų rezultatų, renkasi ekstremalias dietas kurios neatneša apčiuopiamos ilgalaikės naudos. Net ir atsikračius svorio, jis greitai grįžtą, kadangi dieta verčia badauti ar maitintis produktais kurių jūs visiškai nemėgstate.

Pagrindinis mitybos balanso tikslas – ne tik sulieknėti tam tikram laikotarpiui, tačiau išmokyti save maitintis visavertiškai ir paversti tai natūraliu įpročiu. Tokiu atveju nekils gresmė kilogramams grįžti, kadangi dieta bus gerai subalansuota.

Kalbant apie pačius maisto produktus – svarbu vartoti kuo įvairesnių maistinių medžiagų – t.y. iš maisto gauti mineralų, vitaminų, baltymų, angliavandenių ir riebalų normą. Tokie dalykai kaip vaisiai, daržovės, kiaušiniai, žuvis ar paukštiena beveik garantuotai turi būti jūsų dietoje, kadangi šie produktai yra itin naudingi organizmui.

Nevenkite ir natūralių maisto papildų tokių kaip magnis, cinkas, B grupės ar C vitaminų kurie padės su maistu pasisavinti ir naudingųjų mikroelementų.

Kita vertus, jokiu būdu nesiimkite vartoti įvairių lieknėjimui skirtų preparatų. Svorio metimas jų pagalba yra falsyvus, kadangi jie tiktai pašalina vandenį iš jūsų organizmo bei skatina raumenų masės mažėjimą.

Norėdami surasti idealų mitybos balansą savo organizmui, kreipkitės į dietologą kuris galės geriausiai patarti kokių savo įpročius keisti iš esmės. Beveik garantuotai, apart maisto, jums bus patarta užsiimti daugiau fizinės veiklos, kadangi tai viena iš esminių priemonių palaikyti svorį ir deginti perteklinius energijos kiekius organizme.

Nepakankamas svoris. Ką daryti tokiu atveju?

Visai kaip ir metant svorį, jo priaugimas turėtų būti kruopštus ir gerai apgalvotas darbas. Jokiu būdu nepradėkite valgyti bet ko, bet kada ir bet kokiais kiekiais siekiant pasiekti savo idealų svorį. Dažnai tokie „eksperimentai” priveda prie persirijimo ir kitų sutrikimų.

Norint geriausiai išsiaiškinti savo mitybos nepakankamumo principus – būtina atlikti išsamius medicinius tyrimus, gerai įvertinant esamus ir (jei tokių yra) naujus sveikatos sutrikimus, kurie galėjo privesti prie tokio rezultato. Neretai negalintys priaugti svorio kenčia nuo virškinimo sistemos susirgimų.

Tam patvirtinti yra atliekami atitinkami tyrimai įvertinantys jūsų amžių, lytį, fizinio aktyvumo lygį, medžiagų apykaitą, yra paimami jūsų skysčių, riebalinio bei raumens audinio mėginiai.

Čia panašiai kaip ir nutukimo atveju, yra reikalinga gydytojo-dietologo ekspertizė, kurio pagalba bus sudarytas toks mitybos planas kuris padės gydyti mitybos nepakankumą.

Sveikas svorio priaugimas

Esant mitybos nepakankamui – beveik garantuotai teks valgyti kur kas daugiau nei iki šiol esate. Papratai tokie planai reiškia matinimąsi net po 5-6 kartus per dieną, apie 2-3 valandų laikotarpiais.

Čia į dietą dažnai yra įtraukiami lengvai besivirškinantys maisto produktai – sultys, vaisiai, kefyras, pienas ir t.t.

Verta pabrėžti, kad labai svarbus lieka ir maisto ruošimo būdas. Čia taip pat reikia prioritetizuoti tokias konsistencijas kurias organizmui būtų lengva suvirškinti. Valgant mėsą yra rekomenduojama ją ruošti liesą, nedideliomis porcijomis, kukuliais ar maltiniais. Kalbant apie vaisius ir daržoves – čia karaliauja tyrės ir panašios tirštos konsistencijos.

Kalbant apie pačias maistines medžiagas – didžiausias prioritetas yra skiriamas baltymams, tiek kilmės baltymams – kiaušiniams, žuviai bei mėsai, tiek augalinės kilmės – ankštiniams bei sojai.

Galiausiai sveikam svorio priaugimui yra būtinas didesnis skysčių kiekis (apie 30-40ml vandens/1kg) bei didesnis fizinis aktyvumas. Šių metodų dėka vietoj nereikalingo riebalinio sluoksnio yra auginama raumenų masė. Tokiais panašiais principais jūs ir auginsite savo svorį dietologo pagalba.

Kodėl verta rinktis profesionalų sudarytą mitybos planą?

Ašliekna.lt komandai vadovauja profesionalūs dietologai kurie gali padėti jums pasiekti norimų rezultatų.

Mūsų mitybos planai:

  • Yra sudaryti kvalifikuotų specialistų
  • Parinkti pagal jūsų skonį ir organizmą
  • Užtikrins jog rezultatų pasieksite saugiai ir sveikai
  • Jūsų nekankins, o atsižvelgs į jūsų kūno poreikius
  • Atsižvelgs į jūsų gyvenimo būdą ar sveikatos situaciją.

Jei norite jog jūsų svoris būtų toks koks turi būti – kreipkitės, padėsime!

Ką daryti?

10 MAISTO DERINIMO TAISYKLIŲ

  1. Valgyti rūgščius ir krakmolingus produktus atskirai.
  2. Valgyti baltyminius ir krakmolingus produktus atskirai.
  3. Valgyti įvairius baltyminius produktus (mėsa, kiaušinius, žuvį bei sūrį) atskirai.
  4. Valgyti baltyminius ir rūgščius produktus atskirai.
  5. Valgyti riebalinius ir baltyminius produktus atskirai.
  6. Valgyti cukrų ir baltyminius produktus atskirai.
  7. Valgyti cukrų ir krakmolingus produktus atskirai.
  8. Valgyti pieno produktus atskirai.
  9. Valgyti vaisius atskirai.
  10. Valgyti desertą draudžiama.

Skatyti plačiau: Tinkamas maisto produktų derinimas >>

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Lankytojų komentarai
monikastepsyte 2020-12-16
Netinkamas komentaras
Kraunasi

Gera KMI skaičiuoklė

Parašykite komentarą